LÄBI LINNA: Valga+Valka

MIS MEIL UUDIST?


Linnaruumiprojekt LÄBI LINNA läheb üle piiri! Ootame kõiki Valga+Valka kandis elavaid kohalikke ja sõsarlinna külastajaid jagama enda meenutusi. Teeme koos teatrit!


Praegu kogume Valga+Valka lugusid:

📍 Valga keskraamatukogus: https://maps.app.goo.gl/G3BdM2f6jsaqLxDS9

🔗 Kirjuta siinsamas, allpool olevasse kirjakasti.


MIDA KIRJUTADA?


Sinu lugu võib olla mõni meenutus või mälestus, unistus või soovitus elust kaksiklinnast. Millised lõhnad, maitsed, tunded või elamused on Valga+Valka moodi? Kus tunned end kõige kodusemalt? Mille või kelle peale mõtled kaksiklinnas esimesena?


Pole vahet, kas oled endine või praegune valgalane või seal vaid põgusalt viibinud – kõik mälukillud ja mõttepildid on teretulnud! Soovi korral jäta enda nimi ja telefoninumber, et saaksime küsida lisa. 


MIS SAAB EDASI?


Kõik need lood põimime kokku (anonüümselt!) üheks rännaklavastuseks LÄBI LINNA: Valga+Valka.  “LÄBI LINNA: Valga+Valka” on rännaklavastus Valgas ja Valkas, mis mängib kohalike lugudel põhineval materjalil tänavail, hoovides ja metsas ning läheb kindlasti üle piiri!


📅 LÄBI LINNA: Valga+Valka etendub 4.-12. oktoobril 2024 

🎟️ Piletid juba Piletilevis


Kogutud lugude põhjal valmib rännaklavastus LÄBI LINNA: Valga+Valka, mis esietendub 2024. aasta sügisel. Selle ideeline eestvedaja ja lavastaja on Jaanika Tammaru.


LÄBI LINNA: Valga+Valka on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist, mida toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm ja LEADER tegevusrühmad. 


KES ME OLEME?


Professionaalsed teatritegijad Eestist ja Lätist, kes haaravad koos põliste linlastega publiku kaasa, et tutvustada, tähistada ja esile tuua Valga ja Valka inimeste ja paikade sarnasused, erinevused ja ühisosa. Valga+Valka toob Läti rakendusteatri eksperdid kokku LÄBI LINNA loomingulise tiimiga, et luua kohalikke kaasav linnaruumilavastus, mis avab nii linna kui ka selle elanike lugusid.


KUIDAS ME SEDA TEEME?


Aasta jooksul toimuvad kohalikega kohtumised, intervjuud ja vestlusõhtud, mille pealt luuakse materjal: mida kohalikud ise soovivad välja tuua, mis on murepunktid, mille üle nad uhked on. Kogukonnaga tutvumise käigus selgub, kes ja kuidas võiksid etendustegevusse kaasatud olla.


Oleme varasemalt teinud nii üks-ühele intervjuusid kui ka korraldanud avalikke kogumisi linnaruumis, kus oleme vahetanud kohaliku loo tassi tee vastu köögilaua taga. Samas on kõigil võimalus lugusid kirjalikult saata ning viljakad on olnud ka kohtumised koolides klassitunni formaadis. Iga variant annab võimaluse uurida lugude jagajalt, kellega veel võiks ühendust võtta ning võimalusel jätta endale loojagaja kontakt nii täpsustamiseks kui ka edasiseks loominguliseks kaasamiseks.


Kui materjali on kogutud piisavalt, et eristuvaid ning korduvaid teemasid välja tuua, algab järgmine osa protsessist. Toimuvad rakendusteatri põhimõtteid järgivad töötoad, et kõik loojad tunneksid end hiljem esitades mugavalt ja hästi. Lavastustiimiga liituvad professionaalsed tegijad lavastuse kokkupanekuks ning tulemuseks on just nimelt Valga ja Valka linnale, linnast ja linnas toimuv lavastus, kus publik saab vahetu etenduskogemuse linnaruumis liikudes.


KUIDAS SINA SAAD AIDATA?


See, kuidas, kui palju ja mil määral kohalikke kaasata, selgub aegamisi ja jooksvalt. Kaasa lööb iga loo jagaja, iga õigel ajal aknal lehvitaja, iga kohalik, kes lubab oma aiast läbi jalutada, iga koorillaulja või rahvatantsija, kes üle tänava tormab. Aga ka iga Kohalik, kes proovides osalemise kaudu saab terve stseeni vedamise enda kanda võtta või on pakkunud oma oskuseid koolilaste koordineerimiseks. Oma varasemate kogemuste pealt julgen liita ka kõik juhuslikud möödakõndijad ning kohalikud lapsed, kes on mänguga liitunud.


Ela meile kaasa:

https://labilinna.ee

www.facebook.com/labilinnatartu

www.instagram.com/labilinnatartuLisa pilt:


Pealkiri:


Autor:või
Liitu uudiskirjaga.

☑ Jah, tahan olla esimene, kes uutest asjadest kuuleb. Kirjutame harva, ainult olulistel teemadel.