Ülejõe

LÄBI LINNA lavastused on jõudnud oma rännakute keskpunkti. Kaks Tartu linnaosa on saanud omanimelise lavastuse, kaks veel tulekul. Alustasime Karlovast, suundusime Supilinna, viimasena avastame Annelinna, aga veel enne – ületame Ülejõe!


ETENDUSED 2023. AASTAL


🗓️LÄBI LINNA: Ülejõe toimub 1.-4. juuni ja 7.-10. juuni õhtutel Tartus⏰Algusajad: kell 18:00, 18:30, 19:00, 19:45 ja 20:15 (etendus 1,5 tundi)


📍Alguspunkt: Pikk 58 / Pikk 60 (endine Tartu Pärmivabrik)

Vaata kaarti siit.


Piletid saadaval [ Fientas

Samuti Piletilevis


Selle aasta otsingud Ülejõel on kaleidoskoopilised: Ülejõe linnaosa identiteet koosneb väga erinevatest killukestest. Ajaloolisus kohtub tühermaaga, pargid futuristlike hoonetega, salasopid ja suured ühisruumid on kõrvuti endale kohad sisse võtnud. Meie rändame neist läbi, põimime kildudest omanäolise vitraaži, tutvustame ja tähistame Ülejõed kõikides tema variatsioonides.


Meie rännaklavastus valmib alati linnaruumist inspireerudes ning kohalike endi mälestuste põhjal. “Kogutud lood, kogetud ruum,” on olnud läbivaks jooneks. Ületame sillad, ületame iseennast, ületame piirid tuttava ja müstilise vahel ja ülendame Ülejõe killud ja kihid millekski maagiliseks.


Ja kui oled jõudnud üle jõe ning vaatad tagasi, üle jõe, kas siis mitte kõik, mida näed, polegi Ülejõe?


💛💛💛


LÄBI LINNA loominguline meeskond

Ideeline eestvedaja ja lavastaja: Jaanika Tammaru

Dramaturg: Kaija M Külm

Kunstnik: Inga Vares

Helikujundus: Kaarel Kuusk

Valguslahendused: Margus Mauer


LÄBI LINNA näitlejad:

Laura Niils, Mariann Tammaru, Silva Pijon, Johannes R. Sepping, Agur Seim ja Liisu Krass


+ Tartu koolide ja huviringide noored, muusikud, kunstnikud, harrastajad ja kohalikud.


💛💛💛


LÄBI LINNA on nelja-aastane sotsiaalne, visuaalne ja teatraalne linnaruumiprojekt. See on elav lugu Tartust ja tartlastest. Neljal suvel saab mõni Tartu linnaosa omanimelise lavastuse.


LÄBI LINNA kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Viimane aasta tipneb rännaklavastusega, mis avab Annelinna olemust.


N.B. Sel aastal ei pääse rännakut vaatama vankri või ratastooliga. Piirkond on täis tõuse-languseid, treppe ja astmeid. Liigume etenduse vältel jalgsi, pane jalga mugavad jalanõud.


Hoia silma peal telgitagustel:

www.labilinna.ee

www.facebook.com/labilinnatartu

www.instagram.com/labilinnatartu


#Tartu2024 #LÄBILINNA #Ülejõe