LÄBI LINNA: Valga+Valka

Linnaruumiprojekt LÄBI LINNA läheb üle piiri!

📅 LÄBI LINNA: Valga+Valka etendub 4.-12. oktoobril 2024 

🎟️ Piletid saadaval Piletilevis

JAGA OMA LUGU

Ootame kõiki Valga+Valka kandis elavaid kohalikke ja sõsarlinna külastajaid jagama enda meenutusi.

Saada meile oma mälestus siinsamas lehel, allpool olevasse kirjakasti.

MILLEST KIRJUTADA?

Sinu lugu võib olla mõni meenutus või mälestus, unistus või soovunelm elust kaksiklinnast.

💭 Millised lõhnad, maitsed, tunded või elamused on Valga+Valka moodi?

💭 Mille või kelle peale mõtled Valgas või Valkas esimesena?

💭 Mis kohta näitaksid Valga+Valka tulnud sõbrale?

💭 Millist kohta kohe kindlasti ei näitaks?

💭 Kus tunned end kõige kodusemalt?

Pole vahet, kas oled endine või praegune valgalane või seal vaid põgusalt viibinud – kõik mälukillud ja mõttepildid on teretulnud! Soovi korral jäta enda nimi ja telefoninumber, et saaksime küsida lisa. 

MIS SAAB EDASI?

Kogutud lugude põhjal valmib lavastus LÄBI LINNA: Valga+Valka, mis esietendub 2024. aasta sügisel.

Lood põimime kokku (anonüümselt!) rännakuks, mis mängib kohalike lugudel põhineval materjalil tänavail, hoovides ja metsas ning läheb kindlasti üle piiri!

KUIDAS ME SEDA TEEME?

1️⃣ Aasta jooksul toimuvad kohalikega kohtumised, intervjuud ja vestlusõhtud, mille pealt luuakse materjal: mida kohalikud ise soovivad välja tuua, mis on murepunktid, mille üle nad uhked on. Kogukonnaga tutvumise käigus selgub, kes ja kuidas võiksid etendustegevusse kaasatud olla. Oleme varasemalt teinud nii üks-ühele intervjuusid kui ka korraldanud avalikke kogumisi linnaruumis, kus oleme vahetanud kohaliku loo tassi tee vastu köögilaua taga.

2️⃣ Samas on kõigil võimalus lugusid kirjalikult saata ning viljakad on olnud ka kohtumised koolides klassitunni formaadis. Iga variant annab võimaluse uurida lugude jagajalt, kellega veel võiks ühendust võtta ning võimalusel jätta endale loojagaja kontakt nii täpsustamiseks kui ka edasiseks loominguliseks kaasamiseks.

3️⃣ Kui materjali on kogutud piisavalt, et eristuvaid ning korduvaid teemasid välja tuua, algab järgmine osa protsessist. Toimuvad rakendusteatri põhimõtteid järgivad töötoad, et kõik loojad tunneksid end hiljem esitades mugavalt ja hästi. Lavastustiimiga liituvad professionaalsed tegijad lavastuse kokkupanekuks ning tulemuseks on just nimelt Valga ja Valka linnale, linnast ja linnas toimuv lavastus, kus publik saab vahetu etenduskogemuse linnaruumis liikudes.

KES ME OLEME?

Professionaalsed teatritegijad Eestist ja Lätist, kes haaravad koos põliste linlastega publiku kaasa, et tutvustada, tähistada ja esile tuua Valga ja Valka inimeste ja paikade sarnasused, erinevused ja ühisosa.

Valga+Valka toob Läti rakendusteatri eksperdid kokku LÄBI LINNA loomingulise tiimiga, et luua kohalikke kaasav linnaruumilavastus, mis avab nii linna kui ka selle elanike lugusid.

LÄBI LINNA ideeline eestvedaja ja lavastaja on Jaanika Tammaru. LÄBI LINNA: Valga+Valka on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist, mida toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm ja LEADER tegevusrühmad. 

KES VEEL KAASA TEEVAD?

Kaasa lööb iga loo jagaja, iga õigel ajal aknal lehvitaja, iga kohalik, kes lubab oma aiast läbi jalutada, iga koorillaulja või rahvatantsija, kes üle tänava tormab.

Aga ka iga kohalik, kes proovides osalemise kaudu saab terve stseeni vedamise enda kanda võtta või on pakkunud oma oskuseid koolilaste koordineerimiseks. Oma varasemate kogemuste pealt julgeme liita ka kõik juhuslikud möödakõndijad ning kohalikud lapsed, kes on mänguga liitunud.

Kui tahad LÄBI LINNA: Valga+Valka lavastuses mõnel moel kaasa teha saada meile kiri labilinna@gmail.com.

HOIA END KURSIS:

www.facebook.com/labilinnatartu

www.instagram.com/labilinnatartu

www.tiktok.com/@labilinnatartuLiitu uudiskirjaga.

☑ Jah, tahan olla esimene, kes uutest asjadest kuuleb. Kirjutame harva, ainult olulistel teemadel.

Lisa pilt:


Pealkiri:


Autor:või