LÄBI LINNA: Annelinn

LÄBI LINNA: Annelinn sai läbi! Fotod-videod leiad meie Facebooki või Instagrami lehel.

Kohtumiseni LÄBI LINNA: Valga+Valka rännaklavastusel! Piletid: www.piletilevi.ee/eng/tickets/varia/labi-linna-valga-valka-87815/


🔻🔻🔻

LÄBI LINNA: Annelinn on rännaklavastus läbi Annelinna majade, hoovide ja tänavate.

Tänavu saad valida kahe raja ja kolme keele vahel:

📆Etendused 1+2, 6+7+8 ja 13+14.+15 juuni õhtutel 2024

🗣️ Eestikeelne kell 19:00 (A) ja 19:25 (B), venekeelne kell 19:00 (B), ingliskeelne kell 19:25 (A)

📍Algus A) Tartu linnamuuseumi parklas (Narva mnt 23) või B) Sõpruse silla all (Eedeni pool)

* did you know we also make this play in English и на русском!

🎟️ Piletid. 🎟️ Tickets 🎟️ Билеты

Avastame Annelinna, tutvustame ja tähistame linnaosa, mis on korraga õdus ja avar, kitsas ja kihiline, kaunis ja kaamoslik. Lavastus inspireerub nii Tartu magalarajooni inimeste endi lugudest kui ka linnaosa enda miljööst.

Ideeline eestvedaja ja lavastaja Jaanika Tammaru. Oleme osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loe lisa Tartu2024.ee.


🔻🔻🔻

PRAKTILIST

Palun ole kohal 5-10 minutit varem, et mitte teekonnast maha jääda. Piletit ostes pane tähele konkreetse etenduse alguspunkti:

📍

A) Tartu linnamuuseumis (Narva mnt 23) mine maja taha parklasse, väravate juurde: https://maps.app.goo.gl/ZvsMMnGAPCma71m3A

📍

B) Sõpruse silla alla minnes lähene Eedeni poolt, kergliiklusrada pidi ning leia Tartu 2024 lipud: https://maps.app.goo.gl/uPCpeQNEr9SesfHs6 


Rännak läbi Annelinna kestab 2 tundi. Riietu ilmastikukindlalt, pane jalga mugavad jalanõud. Kõige parem on tulla etendusele jalgsi või bussiga. 

Väikesed lapsed on teretulnud süles või omal jalal. Lapsekäru pole hea valik, kuna teekonnal on trepiastmed.

N.B! Rännaku lõpp-punkt on alguspunktist erinev ning asub 2 km kaugusel.


🔻🔻🔻

1 LAVASTUS, 2 RADA, 3 KEELT

Sel korral saad igal etendusõhtul valida kahe rännaku ja kolme keele vahel:

EST: Eestikeelseid etendusi on igal õhtul kaks: algusega kell 19:00 Tartu linnamuuseumi parklas (Narva mnt 23) ja kell 19:25 Sõpruse silla all (Eedeni poolses otsas). Piletid: www.piletilevi.ee/.../search:labi%20linna%3A.../

ENG: Performance journey through the secret spots of Annelinn district. English plays start at 19:25 from Tartu City Museum parking lot (corner of Narva mnt 23 and Kivi street). Tickets: www.piletilevi.ee/eng/search:labi%20linna%20inglise%20keeles

RUS: Спектакль-путешествие — представления во дворах, и за переулками Аннелинн. Предстовления на русском в 19:00. Начало под мостом Сыпрузе (около Эдэн). Билеты: www.piletilevi.ee/rus/search:labi%20linna%20vene%20keeles/


🔻🔻🔻

LÄBI LINNA: ANNELINN

Annelinnas on kõik käe-jala juures. Annelinna ei maksa sattuda ilma kohaliku teejuhita. Annelinnas on võrratud kergliiklusrajad ja mänguväljakud. Sa ei satu Annelinna, kui sind pole kutsutud.

Annelinn on kõrgete majade, liiga lähedal elavate naabrite ja üksluise halli tooniga. Annelinn on rahulik ja värviküllane magalarajoon, kus on avaralt ruumi ning vähe plankaaedasid.

Neljanda ja Tartu viimase LÄBI LINNA linnaosalavastuse rännakutega kutsume publiku sisehoovide labürinti uitama ja imetlema seda vastuoluliste kirjeldustega ainulaadsete perspektiividega luhale leiutatud linnaosa. Igal etenduspäeva õhtul stardib kaks eestikeelset, üks inglise ja üks vene keeles juhitud rännak.

Annelinnas astuvad üles professionaalsed näitlejad, kohalikud ja kutsutud kaasalööjad, valitud hoovid ja hooned. Tõenäoliselt ka ilm, kajakad.

LÄBI LINNA: Annelinn kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Loe lisa: tartu2024.ee/programm/labi-linna-annelinn/


🔻🔻🔻

INIMESED

LÄBI LINNA näitlejad on Alissija-Elisabet Jevtjukova, Agur Seim, Jordi Ripley (UK), Liisu Krass, Karl Edgar Tammi, Martin Tikk. 

Stseenides teevad kaasa folklooriklubi Folklooriklubi Maatasa ning Tartu Üliõpilasteater kasvandikud, Tartu Tamme gümnaasiumi, Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi ja Tartu Hansa kooli noored.

Ideeline eestvedaja ja lavastaja on Jaanika Tammaru ja dramaturg on Kirill Havanski. Kunstnik on Inga Vares, helikujunduse loob Kaarel Kuusk, valguslahendused teeb Karolin Tamm. 

Abilisi igalt alalt: Andreas Kangur, Aurelia Kuum, Maria Vera Pšenitšnaja, Laura Ruuder, Sigre Kodasma, Ulla Juske, Evelina Nõmme ja paljud teised!

Annelinna sõbrad on Baltic Applied Theatre School (BATS), Anne Noortekeskus, Arhitektuurikool, Eluringikeskus ja teised.


🔻🔻🔻

MEIE LUGU

LÄBI LINNA rännaklavastus valmib linnaruumist inspireerudes ning kohalike endi mälestuste põhjal. “Kogutud lood, kogetud ruum,” on olnud läbivaks jooneks.

Alustasime Karlovast (2021), suundusime Supilinna (2022), ületasime Ülejõe (2023) ja tänavu avastame Annelinna (2024). Viimaks jõuavad Tartust alanud rännakud koguni üle piiri: Valga+Valka (2024) ja Darmstadti, Saksamaal (2025).

Lavastused on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammist.

🔻🔻🔻

Loe lisa: tartu2024.ee/programm/labi-linna-annelinn/

Hoia silm peal: www.instagram.com/labilinnatartu

Haara rännakule pilet: http://www.piletilevi.ee/.../labi-linna-annelinn-87816/


#LÄBILINNA

#Tartu2024

#Annelinn


Aitäh kõigile, kes jagasid oma mälestusi! Nüüd on lavastus juba vormumas.

Ent võid meile endiselt lugusid saata kirjutades kasti "Räägi üks lugu Annelinnast".


⬇️Liitu uudiskirjaga.

☑ Jah, tahan olla esimene, kes uutest asjadest kuuleb. Kirjutame harva, ainult olulistel teemadel.

Lisa pilt:


Pealkiri:


Autor:või